O mně | Filip Holič

Galerie

O mně

Fotografie mne provází od dětství, ale opravdu vážně jsem začal tento životní styl brát kolem dvacátého roku života. Jsem rád venku a miluji nikdy nekončící výzvu pokusit se vykreslit „pocity“, které při focení zažívám. Teplé večery za soumraku, energetizující pocit samoty, jen já a hora a zvuky přírody a do toho každý jeden neopakovatelný východ slunce. Mé obrázky jsou o přírodě a přes každý z nich se snažím odvyprávět příběh, který jsem prožil.

Prostě to miluju. Fotoaparát skutečně změnil můj život. Otevřel mi nový obzor a dovedl mne na cestu, která mne neustále motivuje a láká k dalšímu přírodnímu i lidskému poznání. Když jsem cestoval sám nebo se vydal prozkoumat starodávné lesní cesty k vyhlídkám, vždy jsem se cítil trochu… no, trochu samotář. Jakmile jsem měl v ruce fotoaparát, mé cesty a mé toulání měly smysl! Fotoaparát byl chybějící kousek skládačky. Všechny mé obavy, že budu bezdůvodně venku, byly pryč. Venku není nic bezdůvodné, jsem na pouti, která vždy nabídne něco nového, něco, o čem se dá vyprávět, co stojí za to zaznamenat. Někdy na fotografii a někdy jen sám v sobě.

Fotografování je mým koníčkem a svou tvorbu zaměřuji nejčastěji na krajiny, ale i jiné zajímavostí ze světa rostlin a živočichů, člověka nevyjímaje. Nejvíce mne okouzlila krajina Českého a Saského Švýcarska. Je to opravdu nádherný pocit, když první nedočkavé paprsky vycházejícího slunce zbarví vše kolem vás do červenozlaté, zatím, co stojíte sami na vyčnívajícím skalním ostrohu, a snažíte se odhalit ten správný okamžik a pod vámi se bouří a žije mlžné a nekonečné moře.

Doufám, že se vám budou mé fotografie líbit a že ve vás zanechají alespoň část emocí, které při jejich vzniku vždy prožívám. A kdo ví, třeba se jednou potkáme někde na skále nebo na cestě jednoho z mnoha příběhů přírody.